25/08/2016
Ana Menü
· Ana Sayfa
· PKM Görevleri
· Faydalı Linkler
· Dökümanlar
· Proje Arşivi
· Haberler
· Sık Sorulan Sorular
· Forum
· İletişim
· Arama
· Bal-PKM Amblem
LİNKLER
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Balıkesir İl Özel İdaresi
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
AB Süreci ve İllerimiz
Projeciler İçin İngilizce
Çeviri
Proje Arşivi
Projeciler İçin Bilgisayar
Büyükelçilik Hibeleri
AB PROJEMİZ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Hoş Geldiniz
Sitemize Hoş Geldiniz
Karekodumuz

İlanlar, Duyurular ve Devam Eden Açılacak Teklif Çağrıları
Devam Eden , Açılacak Teklif Çağrıları ve Duyurular
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 2016 Mali Destek Programları

GMKA Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri

Proje Envanter Formu İçin Tıklayınız

Sivil Toplum Diyaloğu Programı IV Sunum Dosyası İçin Tıklayınız

İŞKUR’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilere 36 Bin TL Hibe

"Ulusal Ajans Duyuru ve Etkinlikler

PDY EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.
Balıkesir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından yapılan Proje Döngüsü Eğitim faaliyetleri devam ediyor.

Balıkesir İvrindi ilçesinde AB uzmanları tarafından 30 Mayıs - 03 Haziran 2016 tarihlerinde proje kültürünün geliştirilmesi, proje yazma kapasitesinin iyileştirilmesi amacıyla ‘’Proje Döngüsü Yönetimi’’ eğitimi verildi.

İvrindi ilçesinde 5 gün süren ve farklı kamu kurumlarında görev yapan 20 personelin katıldığı eğitimlerin sonunda İvrindi Kaymakamı Bekir ÇELİK, Garnizon Komutanı Tevfik DOĞAN ve İvrindi Belediye Başkanı Recai BAYTAR tarafından katılımcılara sertifikaları verildi. Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

1 2 3 4 5 6 lightbox gallery in joomlaby VisualLightBox.com v5.9
"YOUTH IN PARLIAMENT" GENÇLİK MECLİSTE PROJESİ SONA ERDİ
Balıkesir Valiliği tarafından Erasmus+ Programı – Ana Eylem 3 Politika Reformlarına Destek;Yapılandırılmış Diyalog, Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasındaki Toplantılar kapsamında başvurusu yapılan “Youth In Parliament” (Gençlik Meclis’te) isimli proje, Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından başarılı bulunarak hibe almaya hak kazandı. Avrupa’nın en büyük gençlik projesi olmaya aday proje kapsamında, 18 ülke ve 21 farklı kurumu temsilen 63 genç, 10-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında ilimizde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.

Projenin açılışını Valimiz Sayın Mustafa Yaman gerçekleştirdi. Açılış programında Balıkesir Üniversitesi Rektörü Kerim Özdemir, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi‘ni temsilen Genel Sekreter Yardımcısı Aydın Pehlivan,Avrupa Birliği Bakanlığı temsilcisi Selçuk Bayraktaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi Handan Arslan, Türkiye Ulusal Ajansı K3 Koordinatörü Oya Bumin, Genç Memur Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Milli Türk Talebe Birliği Bursa Bölge Başkanı Samet Enes ÖZTÜRK, HAK-İŞ Gençlik Komitesi Başkanı Sümeyra Uzun, Eczacıbaşı CEO danışmanı ve Kurumsal iletişim Müdürü Devrim ÇUBUKÇU, Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Melikşah Utku, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İl ve İlçe daire amirleri, okul müdürleri ve 18 ülkeden 60 öğrenci ve eğitmenler katılımcılar arasında yer aldı. 13 Mayıs 2016 Cuma günü yapılan ve çok yoğun katılım ile gerçekleşen resmi açılış programına, Kamu Kurumlarının yöneticileri ile Özel sektör ve Sivil Toplum Örgütlerinin diğer temsilcileri de katıldı.

Ayvalık ilçesinde gerçekleştirilen ve açık alan teknolojisi metodu kullanılan “Youth In Parliament” adlı projemizde gençler ile karar alıcıların gerçekleştirdikleri toplantılarda, meclislerdeki genç vekil sayısını arttıracak politikalara destek verilmesi konuları ele alındı. Proje ile gençlerin; Ulusal ve yerel meclislerde temsilinin ve siyasal süreçlere katılım imkanlarının arttırılması, demokratik yaşamda aktif olmaları, demokratik hayata katılımlarını engelleyen olumsuz koşulların azaltılması, siyasi karar alma süreçlerine yakınlaştıracak stratejiler geliştirilmesi, gençlik alanındaki STK’ların; TBMM ve yerel meclisler düzeyindeki politika yapım süreçlerine katılımın desteklenmesi, lobicilik ve savunuculuk kavramlarının gençler arasında yaygınlaştırılmasına da katkıda bulunması amaçlandı.

10-20 mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen proje faaliyetleri GMKA da yapılan sonuç bildirileri ve sertifika töreni ile sona erdi. Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

1 2 3 4,1 4,2 4,5 4 5 6 7 8 9 10 11 lightbox gallery in joomlaby VisualLightBox.com v5.9
SİVİL TOPLUM DİYALOĞU IV / BAŞARILI PROJELER

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında Sivil Toplum Diyaloğu projesinin dördüncü aşaması kapsamında 24 Şubat - 4 Mart 2015 tarihleri arasında 9 farklı müktesabat başlığı ve politika alanında proje teklif çağrılarına çıkılmıştır.

Belirtilen tarihler arasında yapılan başvurular değerlendirilerek başarılı bulunan 80 projeye hibe verilecektir.

Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu alanında desteklenecek projeler içinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın "Güney Marmara Gıda Kümesi" isimli projesi de başarılı bulunarak hibe verilecek projeler arasında yer almıştır.

Güney Marmara Bölgesi’nin sürdürülebilir kalkınmasına yönelik kapsamlı bir kümelenme politikası geliştirilmesini amaçlayan projenin bütçesi 166.390,00 Avro, proje süresi 12 aydır.

         Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

"YOUTH IN PARLIAMENT" KATILIMCI FORMU

Valiliğimiz adına Türkiye Ulusal Ajansı'na sunularak kabul edilen KA3 Politika Reformlarına Destek Yapılandırılmış Diyalog (Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcıların Toplantıları) alanındaki "Gençlik Mecliste" isimli projemiz kabul edilmiştir.

Projemiz, gençlerimizin kendileri için üretilen politikaların şekillenmesinde daha aktif rol almalarını sağlayabilmek, sorunun sebeplerini tartışmak ve çözüm yolları üretebilmek için 10-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ayvalık ilçemizde gerçekleştirilecektir.

17 farklı ülkeden ilimize gelecek gençlerimizin, aralarında TBMM, AP vekilleri, STK ve Özel Sektör temsilcilerinin bulunduğu karar alıcılar ile buluşturup onlarla doğrudan iletişime geçmelerinin sağlanacağı projemizde, Ülkemizden 18-30 yaş aralığındaki gençlerimizden de katılımcı seçimi yapılacaktır.

Projemizde yer almak isteyen gençlerimizin, başvuru formunu word formatında doldurarak, iletisim@bal-pkm.gov.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Son Başvuru tarihi 20 Nisan 2016


         Başvuru Formu İçin Tıklayınız

LİNKLER
Avrupa Birliği Bakanlığı
AB Hibe Duyuruları
Ulusal Ajans
Merkezi Finans İhale Birimi
GSB Hibeleri
Kalkınma Bakanlığı
AB Türkiye Delegasyonu
AB Sivil Toplum Diyaloğu
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
AB-İlan
Tübitak-7. Çerçeve
Birleşmiş Milletler Kalkınma Prog.
Europass Global
Europass Türkiye
Sayfa oluşturulma süresi: 0.01 saniye designed by fsagay 584,209 Tekil Ziyaretçi