16/08/2018
Ana Menü
· Ana Sayfa
· PKM Görevleri
· Faydalı Linkler
· Dökümanlar
· Proje Arşivi
· Haberler
· Sık Sorulan Sorular
· Forum
· İletişim
· Arama
· Bal-PKM Amblem
LİNKLER
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu
Balıkesir İl Özel İdaresi
Güney Marmara Kalkınma Ajansı
AB Süreci ve İllerimiz
Projeciler İçin İngilizce
Çeviri
Proje Arşivi
Projeciler İçin Bilgisayar
Büyükelçilik Hibeleri
AB PROJEMİZ
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Erasmus+ Bilgilendirme ve Yönlendirme Toplantısı 15.10.2015

İlimizde 15.10.2015 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Erasmus+ programı hakkında bilgilendirme yapılarak proje hazırlık dönemine ilişkin pratik bilgilerin paylaşılacağı ve kurumların proje hazırlama kapasitelerine katkıda bulunulacağı bir program gerçekleştirilecektir.

Erasmus+ Programı ile ilgili başvuru ve uygulama prosedürlerine ilişkin bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağı programa;
1- Proje yapma veya bir projede bulunma konusunda gönüllü olan,
2- Daha önce Ulusal Ajans tarafından yürütülen programlar hakkında genel bilgi sahibi olmakla beraber proje yazma kapasitesini geliştirmek isteyen,
3- Erasmus+ programı, okul eğitimi alanında Stratejik Ortaklıklar başvuru formlarının doldurulmasına yönelik desteğe ihtiyaç duyanlar arasından kontenjan dahilinde seçim yapılacaktır.

Projeye katılımcı seçimleri internet üzerinden yapılacaktır. Aşağıda bulunan katılımcı formu doldurulduktan sonra iletisim@bal-pkm.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Son Başvuru 30.09.2015'tir. Başvurular değerlendirilerek 10.10.2015 tarihinde kesin liste ve toplantı yeri yayınlanacaktır.

         Toplantı Programı İçin Tıklayınız

"MİSYA YÜRÜYÜŞ YOLLARI"NDA İMZALAR ATILDI.
Balıkesir Valiliği Avrupa Birliği Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2015 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Balıkesir Valiliği adına hazırlanan TR22/15/KÖAMDP/0028 referans nolu ''Misya Yürüyüş Yolları'' isimli projemiz başarılı bulunarak kabul edilmiştir.

Sözkonusu proje ile;Ormanlık alanlarda doğa yürüyüşü (trekking) yolları ve seyir terasları yapılarak Doğa Sporlarına Yönelik Altyapı Çalışmalarının Artırılmasıyla Balıkesir de Sosyal İmkanların Geliştirilmesi ve Eko Turizm(Doğa Turizmi) Potansiyelinin Artırılması ve Burhaniye, Edremit, Erdek, Dursunbey, Gömeç, Gönen, İvrindi, Sındırgı ve Susurluk Belediyelerinin içerisinde bulunduğu 21 yürüyüş rotası ve 3 seyir terasının doğa turizmine kazandırılması amaçlanmaktadır.

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Balıkesir Şube Müdürlüğü ortaklığıyla kabul edilmiş projemiz Valimiz Sayın Mustafa YAMAN ve GMKA Genel Sekreter V. Esra KOCABAŞ tarafından 21.07.2015 tarihinde sözleşme imzalanarak uygulamaya başlanmıştır. com Visual LightBox Gallery generated by VisualLightBox.com

AD1_2271 AD1_2270 galerie jquery lightboxby VisualLightBox.com v6.1
EĞİTİCİ EĞİTİMİNDE SERTİFİKALAR VERİLDİ.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Valiliğimizin "Sürdürülebilir Eğitim, Verimli Çalışma" isimli projesinde sertifikalar verildi.

İl Genelinde 23 kişiye, Egiticinin Egitimi, Egiticiler Için Proje Kavramı ve Proje Döngüsü Asamaları, Proje Hazırlama Asamaları, Proje Hazırlama Uygulama Çalısması, Egiticiler Için Liderlik ve Yöneticilik, Egiticiler Için Kriz Yönetimi ve Müzakere Teknikleri, Egiticiler Için NLP ile Iletisim Becerileri ve Motivasyon konularında eğitimler verildi.

Balıkesir Valiliği Necatibey Toplantı Salonunda yapılan Sertifika törenine Vali Yardımcımız M.Suphi OLCAY ve Valimiz Mustafa YAMAN katıldı.

Valimiz Mustafa YAMAN tarafından sertifikaları verilen katılımcılar ile daha sonrasında hatıra fotoğrafı çekildi. com

1 2 3 6 7 9 lightbox gallery in joomlaby VisualLightBox.com v5.9
"Sürdürülebilir Eğitim, Verimli Çalışma" Projesi Katılımcı Seçimi / Uygulamalı Egitici Egitimi PCM

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında Mart-Nisan Dönemine ait Valiliğimiz adına yapılan "Sürdürülebilir Eğitim, Verimli Çalışma" isimli projemiz başarılı bulunarak kabul edilmiştir.

Proje ile; 13 Haziran - 20 Haziran tarihlerinde 8 gün ve günde 7 saat olarak toplam 56 saat eğitim verilecek, katılımcılar eğitime tam zamanlı olarak 09:00-17:00 saatleri arasında devam edeceklerdir. Teorik ve uygulamalı egitim sonrasında katılımcılara Eğitici Sertifikası verilecektir.

Egitimin içerigi; Egiticinin Egitimi, Egiticiler Için Proje Kavramı ve Proje Döngüsü Asamaları, Proje Hazırlama Asamaları, Proje Hazırlama Uygulama Çalısması, Egiticiler Için Liderlik ve Yöneticilik, Egiticiler Için Kriz Yönetimi ve Müzakere Teknikleri, Egiticiler Için NLP ile Iletisim Becerileri ve Motivasyon

Projeye katılımcı seçimleri internet üzerinden yapılacaktır. Aşağıda bulunan katılımcı formu doldurulduktan sonra iletisim@bal-pkm.gov.tr adresine gönderilecektir.

         Başvuru Formu İçin Tıklayınız

TÜRKİYE'NİN YENİ AB İLETİŞİM STRATEJİSİ TOPLANTISI

      Türkiye’nin Yeni Avrupa Birliği İletişim Stratejisini değerlendirmek ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Avrupa Birliği üyelik sürecimize ilişkin katkı ve değerlendirmelerini almak amacıyla, TÜRKİYE’NİN YENİ AB İLETİŞİM STRATEJİSİ konulu sivil toplumla diyalog toplantılarının beşincisi Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sn. Volkan BOZKIR’ın katılımlarıyla, 22 Nisan 2015 tarihinde Bursa Merinos Atatürk Kültür Merkezi'nde saat 13.00'te gerçekleştirilecektir.

Toplantıya katılım sağlamak isteyen İlimizdeki yükseköğretim ve STK temsilcilerinin 16 Nisan 2015 saat 17.00’ye kadar kayıt yaptırması gerekmektedir


        Kayıt İçin Tıklayınız!


LİNKLER
Avrupa Birliği Bakanlığı
AB Hibe Duyuruları
Ulusal Ajans
Merkezi Finans İhale Birimi
GSB Hibeleri
Kalkınma Bakanlığı
AB Türkiye Delegasyonu
AB Sivil Toplum Diyaloğu
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
AB-İlan
Tübitak-7. Çerçeve
Birleşmiş Milletler Kalkınma Prog.
Europass Global
Europass Türkiye
Sayfa oluşturulma süresi: 0.06 saniye designed by fsagay 1,054,889 Tekil Ziyaretçi